meetingPlace
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Admin Πεμ Αυγ 14, 2008 8:19 am

The Charmed Ones...
The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Charmed_Season_1_Promo-2

Synopsis:

Σπόιλερ:


Στην παραπάνω φωτογραφία είναι όπως ξεκίνησαν και έτσι θέλω να τις θυμάμαι!!! Λοιπόν, τι να πω γι αυτή τη σειρα... Ας ξεκινήσουμε να την περιγράφουμε. Λοιπόν, ξεκίνηε ως μια σειρά από αυτά που θα βλέπατε σε σκοτεινές ταινίες με μυστήριο και - όσα για την εποχή εκείνη βέβαια εφικτά - εφέ!! Έγινε διάσημη η σειρά και αγαπήθηκαν πολύ οι τρεις αδελφές με τις μαγικές δυνάμεις! Όλη η ιστορία πολλές φορές γινόταν η ίδια μαγική και σε "καθήλωνε". Τις έβλεπες να αντιμετωπίζουν τα προβλήματα τους, και επίσης σου δημιουργούσαν ένα συναίσθημα "σαν το σπίτι σου", βλέποντας τις να πηγαίνουν μετά από μια μάχη με δαίμονες (όσο και αστείο αν ακούγεται) σε ένα μπαρ για να συζητήσουν!!! They were taking a break! Πότε όμως άρχισαν οι κακοί καιροί;;;
Οι "Μαγευτικές" άντεξαν ολόκληρα οκτώ χρόνια τα οποία βγήκαν δύσκολα από την παραγωγή, οχι τόσο δύσκολα οι υπόλοιποι κύκλοι όσο ο όγδοος. Στον οποίο η παραγωγή δεν ήθελε τον Λιίο (Brian Krause) και οι σεναριογράφοι πάλευαν μήπως τον κρατήσουν για λίγα επεισόδια, ή μήπως κρατήσουν την σειρά για μερικά ακόμα επεισόδια, αφού η Warner Bros είχε ανακοινώσει στους σεναριογράφους ότι η σειρά είχε μεγάλο προιπολογισμό και δεν έκανε τα απαραίτητα νούμερα ώστε να συνεχίσει. Πως φτάσαμε έως εκεί; Η θεωρία μου...
The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Paige_1024

Η Πέιτζ φταίει για όλα!!!!!!! Γιατί;;; Όπως είπα, οι μάγισσες ξεκίνησαν σκοτεινές... είχαν αυτό το κάτι που δήλωνε σοβαρή σειρά και πάταγε στο έδαφος παρόλο που ήταν του υπερφυσικού. Στο τέλος του τρίτου χρόνου, η Πρου, μία από τις αδελφές, πεθαίνει από έναν "δαίμονα". Γιατί; Γιατί οι φήμες έλεγαν ότι η Πρού τσακωνόταν με την Αλίσα μιλάνο... δείτε ένα σχετικό βίντεο...

Και γυρνάμε στο θέμα μας! Με την αποχώρηση της Shannon Doherty από την σειρά (Πρού), η σειρά άλλαξε τελείως! Εμφανίστηκε η Πέιτζ, η μικρή αδελφή, η οποία είχε το ύφος μικρού κοριτσιού, και σε χρόνο ντε τε, μετέτρεψε και τις αδελφές της σε ξανθιές χαζογκόμενες!!!! Τώρα πια έκαναν γελοία σχόλια σε κάποιες σκηνές, αστεια που γελούσαν μόνοι τους, και γενικότερα καταστράφηκε όλη η βασική η ιδέα! Στην τέταρτη σαιζόν πια δεν ήταν Charmed όπως το ξέραμε, ήταν μια νέα σειρά. Οπότε οι μαγευτικές άντεξαν τρία χρόνια. Η άλλη σειρά που άντεξε πέντε ήταν κάτι άλλο. Και γιατί λέω ότι η Πέιτζ κατέστρεψε την σειρά ενώ κράτησε πέντε χρόνια; Πρώτα απ' όλα αν δεν είχε φύγει η Πρου η σειρά θα είχε αντέξει δέκα χρόνια! Δεύτερον Στην αρχή υπήρχε το ενδιαφέρον για την μικρή αδερφή. Στον πέμπτο κύκλο υπήρχε πλοκή... στον έκτο είχε αρχίσει να φαίνεται ότι χάλασε η σειρά και στον έβδομο η Warnewr Bros είχε ήδη πει ότι η σειρά θα κοβόταν!!! Ποιος να ασχοληθεί πια με τις Charmed??? Κρίμα!!!!!!! Μεγάλοοο κρίμα! Εμένα μου άρεσε και κάποτε ναι, συμπάθησα την Πέιτζ, αλλά μην τρελαθούμε, όταν εμφανίστηκε η Πέιτζ, η σειρά άλλαξε οριστικά. Δεν ήταν πια Charmed... (Ας μην πω για την Billy που ήταν χειρότερη από την Πέιτζ!! Εκεί αποτελειωθήκαμε!! Εκεί ήταν πραγματικά και κυριολεκτικά μια ξανθιά χαζογκόμενα!!!)!!!!!!!!!!!!
The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Group-Charmed-Wallpaper
The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Charmed8_1024
The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Piper_1024
The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Phoebe_1024
The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Billie_1024
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 32
Registration date : 10/08/2008

https://meetingplace.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Admin Πεμ Αυγ 14, 2008 8:22 am

Συνέντευξη της Holly Marie Combs, που αποκαλύπτει ότι η σειρά μπορεί και να τελείωνε στον έκτο κύκλο!!! Τι έλεγα;;; Τα προβλήματα είχαν αρχίσει από τον πέμπτο. Άρα δυο σαιζόν άντεξε η πέιτζ, μετά το έσπρωχναν από εδώ.... το έσπρωχναν από κει...
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 32
Registration date : 10/08/2008

https://meetingplace.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Admin Πεμ Αυγ 14, 2008 8:25 am

E! Online - The Charmed Women (part 1)
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 32
Registration date : 10/08/2008

https://meetingplace.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Admin Πεμ Αυγ 14, 2008 8:26 am

E! Online - The women of Charmed (Part 2)
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 32
Registration date : 10/08/2008

https://meetingplace.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Admin Πεμ Αυγ 14, 2008 8:27 am

The men of Charmed (PArt 1)
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 32
Registration date : 10/08/2008

https://meetingplace.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Admin Πεμ Αυγ 14, 2008 8:27 am

The Men of Charmed (Part 2)
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 32
Registration date : 10/08/2008

https://meetingplace.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Admin Πεμ Αυγ 14, 2008 8:27 am

To Φινάλε των Charmed:
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 32
Registration date : 10/08/2008

https://meetingplace.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Ginny Σαβ Αυγ 30, 2008 12:41 am

Έχω να πω ότι οι Charmed ήταν και θα είναι η αγαπημενη μου σειρά. Τις λάτρεψα όπως τις λατρέψαμε όλοι. Όμως θα διαφωνίσω μαζί σου admin. Το παραδέχομαι οι μαγευτικές ξεκίνησαν ως κάτι ποιο σκοτεινώ και μυστηριώδες. Όμως ότα δεν υπάρχει συνεργασία μεταξύ των ηθοποιών δεν γίνεται δουλειά. Λατρεύω την Πρου, όχι όμως τη Shannen Doherty. Η Shannen δεν πλακωνόταν μόνο με την Alica, αλλά με όλους. Σε όλες τις δουλείες της φερόταν εντελώς μη επαγγελματικά. Η αποχώρηση της από της μάγευτικές ήταν η αρχή μιας άλλης εποχής για τη σειρά. Όπως ανέφερα και πιο πριν, η σειρά ήταν πιο σκοτεινή. Αν το πάρεις κάπως αλλιώς, οι μαγευτικές πολεμούσαν το σκοτάδι και το κακό. Δεν ήταν λοιπόν λογικό κάποια στιγμή το σκοτάδι να 'ρχίσει να γίνεται φως. Η εμφάνηση της Πέιτζ όντως άλλαξε τις μαγευτικές, όχι όμως με κακό τρόπο. Ενώ είχαμε συνηθίσει να βλέπουμε δαίμονες και μάγους, τώρα εμφανίζονται κι άλλα πλάσματα όπως ξωτικά και νεράιδες. Η Πέιτζ έδωσε έναν πιο μαγικό τόνο. Διαφωνώ κάθετα με το ότι η Πέιτζ χάλασε τις μαγευτικές και τις έκανε χαζογκόμενες. Απλά όλα τα ωραία τελειώνουν, τίποτα δεν κρατάει αιωνίος. Δες τα φιλαράκια, δες το sex and the sity, δες το grey's anatomy. Όλα έπρπε να τελείωσουν κάποτε. Άλλα τελειώνουν στον 10ο κύκλο και άλλα στο δεύτερο. Όλες οι σειρές πρέπει να ξέρουν πότε πρέπει να σταματήσουν. Το ότι τράβιξαν τόσο πολύ τις μαγευτικές εξευτέλισε τη σειρά και την έκανε να μοιάζει με μια χαζή σαπουνόπερα. Είπα ότι δε συμφωνώ με το θέμα της Πέιτζ, θα συμφωνήσω όμως στο θέμας της Μπίλι. Αυτή όντως είχε κακή επιροή στις μαγευτικές. Δεν μπορώ να κατατοπίσω ακριβώς τους κύκλους μεταξύ τους, γιατί εδώ στην Ελλάδα μας τους έβαζαν σκόρπιους. Δεν ξέρω πόσους κύκλους έχω δει ακριβώς και δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι τους έχω δει όλους. 'Ομως μπορώ να πω ότι από τότε που εμφανίστηκε η Μπίλι δεν ήξερα τι παρακολουθώ, τις μαγευτικές που αγάπησα ή μια εντελώς διαφορετική και καινούρια σειρά? Πιστεύω ότι ήταν λάθος των παραγωγών να το τραβίξουν τόσο πολύ. Βέβαια όλα αυτά δεν έχουν σημασία. Αυτό που έχει σημασία είναι, εμείς που αγαπήσαμε τις μαγισσούλες Πρου, Πάιπερ, Φοίβη και Πέιτζ, να τις θυμόμαστε σαν μια όμορφη ιστορία που βλέπαμε όταν είμασταν νέοι και μας έδινε την ευκαιρία να γίνουμε κι εμείς για λίγο μάγισσες και μάγοι!
Ginny
Ginny
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ηλικία : 30
Τόπος : Όπου με πάει η φαντασία!!!!!
Registration date : 12/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Admin Σαβ Αυγ 30, 2008 12:34 pm

Ginny έγραψε: Απλά όλα τα ωραία τελειώνουν, τίποτα δεν κρατάει αιωνίος. Δες τα φιλαράκια, δες το sex and the sity, δες το grey's anatomy.

Τι λες????? Grey's Anatomy δεν έχει τελειώσει!!!!!!! Άκου εκεί! Η αγαπημένη μου σειρά!! Μάλλον ενοείς το ER που παίζεται ο τελευταίος του κύκλος φέτος και μετά OVER!! Όσο για αν το χάλασε η Πέιτζ αυτή είναι η γνώμη μου. Δεν είπα, ας έχει φως. Είχε όμως αυτό το χαζο... ελαφρο... μυαλίστικο αυτή η Πέιτζ! πέταγε κοτσάνες, χαζογελούσε, και μετά κόλλησε και η Φοίβη και η Πάιπερ!!!!!! Επιδημία!!!!!!!! Ας μην γελιόμαστε!!! Και ναι, η Billy ανούσια προσθήκη, αν ήθελαν να το αλλάξουν, ας έκαναν την μεγάλη αλλαγη με τους γιους των Charmed.. Εκεί να δεις τηλεθέαση αν το έκαναν σωστά. Αν άλλαζαν και λίγο σεναριογράφους θα γινόταν πρίζον μπρέικ!!!! (στα νούμερα τηλεθέασης...)
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 32
Registration date : 10/08/2008

https://meetingplace.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Ginny Σαβ Αυγ 30, 2008 12:41 pm

Αλήθεια δεν έχει τελειώσει το grey's anatomy????????? Ki εγώ που νόμιζα ότι τελείωσε! Ευχαριστώ για την πληροφορία. Γνώμες είναι αυτές. Πάντως κι εμένα θα μου άρεσε με τους γιους της Πάιπερ!
Ginny
Ginny
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ηλικία : 30
Τόπος : Όπου με πάει η φαντασία!!!!!
Registration date : 12/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Admin Σαβ Αυγ 30, 2008 12:43 pm

Δεν τελείωσε! Ξεκινάει ο πέμπτος κύκλος και τον περιμένω πως και πως!!!! Αναμένεται συνταρακτικός!
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 32
Registration date : 10/08/2008

https://meetingplace.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  !!Juicy Girl!! Κυρ Αυγ 31, 2008 4:32 pm

πολυ ωραια σειρα!
!!Juicy Girl!!
!!Juicy Girl!!
Guru
Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 1156
Ηλικία : 29
Τόπος : στην αγκαλια του!!!
Registration date : 15/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  ISIDORA7 Δευ Σεπ 01, 2008 4:17 pm

Εγώ συμπαθούσα πολύ την Πρου, γι' αυτό στενοχωρήθηκα πολύ όταν πέθανε Crying or Very sad Αλλά, αφού συμπεριφερόταν έτσι, λογικό ήταν.
ISIDORA7
ISIDORA7
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 67
Ηλικία : 30
Registration date : 13/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

The Charmed Ones (Οι μαγευτικές) Empty Απ: The Charmed Ones (Οι μαγευτικές)

Δημοσίευση  Stella Τρι Σεπ 02, 2008 8:40 am

μια απο τις πιο αγαπημενες μου σειρες!

Stella
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 19/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης